Skinoren w leczeniu trądziku. W jaki sposób działa zawarty w Skinorenie kwas azaleinowy?

Skinoren jest dość popularnym preparatem przeciwtrądzikowym, znanym na rynku od wielu lat. Ma spore grono zwolenników i cieszy się dość dobrymi opiniami, nie sprawdza się jednak oczywiście u wszystkich. Jeśli jesteś ciekawy, w jaki właściwie sposób działa Skinoren i czy ma szansę pomóc w przypadku twoich problemów z cerą, koniecznie zapoznaj się z naszą recenzją.

Działania Skinorenu opiera się na kwasie azaleinowym. Jest to substancja, której przeciwtrądzikowe właściwości zostały odkryte już wiele lat temu. W aptekach można znaleźć wiele preparatów z kwasem azelainowym, jak chociażby maść Acne Derm czy też płyn Azelac. Skinoren żel nie jest więc wyjątkiem, ma jednak wieloletnią tradycję i zdecydowanie najlepsze opinie wśród tego typu środków.

Czym jest kwas azaleinowy i w jaki sposób działa?

Substancja ta pojawiła pojawiła się na dermatologicznym rynku jako substytut silniejszych kwasów – migdałowego czy glikolowego. Ma nad nimi przewagę, ponieważ nie powoduje silnego łuszczenia i podrażnień skóry, a do tego nie jest fotouczulający. Kwas azelainowy sprawdza się nie tylko w preparatach takich jak Skinoren, a więc przeciwtrądzikowych. Wykazuje bardzo szerokie spektrum działania. Świetnie spisuje się w leczeniu skóry atopowej, łuszczycy, silnego rumienia, a także w przypadku zapalenia mieszków włosowych.

Jaki jest skład żelu Skinoren rosacea?

Kwas azaleinowy zawarty w skład Skinoren rosacea żel i innych preparatach na trądzik został w nich umieszczony ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Redukuje on ilość bakterii (zarówno tlenowych, jak i beztlenowych) na powierzchni skóry, zwłaszcza tych wywołujących pryszcze. Jego działanie przeciwzapalne powoduje zmniejszenie istniejących pryszczy i ich szybsze gojenie. Oprócz tego, stosując Skinoren możesz liczyć na znaczną redukcję przebarwień i blizn potrądzikowych, posłonecznych czy chociażby po opryszczce oraz stopniowe znikanie zaskórników – zarówno otwartych, jak i zamkniętych.

skinoren rosacea zel sklad

Ze względu na tak szeroki zakres działania kwasu azaleinowego, Skinoren można stosować przy leczeniu młodzieńczego trądziku pospolitego, ale także w przypadku niezapalnego oraz zapalnego trądziku różowatego. W sprzedaży, obok tradycyjnego Skinorenu, dostępny jest również Skinoren Rosacea, dedykowany właśnie osobom, które mają problemy z tym schorzeniem.

Skinoren ma doskonałe właściwości wybielające oraz hamuje tak zwaną tyrozynazę, dzięki czemu  może pomóc w leczeniu przebarwień (takich jak ostuda czy palmy pozapalne).

Jakie są opinie o żelu Skinoren

Skóra trądzikowa po kuracji Skinorenem zaczyna produkować mniej sebum, a tym samym staje się o wiele bardziej gładka. Możesz też liczyć na wyrównanie jej kolorytu. Znikają grudki, krostki, a także większe wypryski. Zmniejsza się rumień. Preparaty z kwasem azelainowym są doskonałą alternatywą dla osób, których cery nie tolerują silniejszych kwasów czy substancji przeciwtrądzikowych o wyjątkowo drażniącym działaniu, takich jak retinoidy. W przypadku Skinoren opinie użytkowników są różne

opinie skinoren zel

Przeciwwskazania w stosowaniu Skinoren i innych preparatów z kwasem azaleinowym

Kwas azaleinowy nie wykazuje właściwości mutagennych czy teratogennych, jest więc dość bezpieczną substancją. Po jego zastosowaniu mogą jednak czasem się pojawić objawy niepożądane, takie jak świąd, rumień, świąd, pieczenie czy nadmierne łuszczanie skóry. Zwykle jednak ustępują one po dłuższym stosowaniu Skinorenu, kiedy skóra przyzwyczaja się do jego działania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *