Miód i cynamon na trądzik

Większość ludzi woli używać domowych sposobów aby pozbyć sie trądziku. Jedynymi z najpopularniejszych środków są miód i cynamon.

Miód, gdy stosuje się miejscowo na skórę , pomaga w leczeniu wielu rodzajów zaburzeń skóry, takich jak trądzik. Jest to możliwe , ponieważ jego cząsteczki cukru i cząsteczki wody są doskonale połączone ze sobą. W rezultacie, nie ma prawie żadnych wolnych cząsteczek wody , które mogą wspierać wzrost i przeżywalność drobnoustrojów . Tak więc, zostają one zniszczone przez niekorzystne warunki utworzone przez miód. Cynamon jest otrzymywany z kory małego wiecznie zielonego drzewa . Składa się z aromatycznego olejku z silnymi antyseptycznymi właściwościami. Ponadto jest bogaty w antyoksydanty , które mogą zapewnić ochronę skóry. Wszystkie te wartości lecznicze miodu i cynamonu sprawiają, że są one świetnym wyborem dla osób z trądzikiem.

miodek

Maseczka z miodu i cynamonu

Tutaj omówimy dwie substancje lecznicze z miodem i cynamonem, które bardzo pomogą ci w walce z trądzikiem. Są one następujące:

Maska 1:

Aby ją przygotować potrzebujesz trzech łyżek stołowych miodu i jednej łyżki stołowej drobnoziarnistego proszku cynamonowego. Zmieszanie tych dwóch składników umożliwi ci otrzymanie pasty o jednolitej konsystencji. Umyj swoją twarz łagodnym środkiem czyszczącym, którego używasz regularnie. Osusz swoją twarz ręcznikiem. Potem zaaplikuj maskę na twarz i pozostaw nieruszaną na 15-20 minut. Potem zmyj ją delikatnie ciepłą wodą. Kiedy stan skóry jest naprawdę zły, musisz używać tej maski codziennie przez dwa tygodnie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli twoja skóra ma skłonność do wykwintów musisz potem używać tej maski kontrolnie 2-3 razy w tygodniu.

maseczka-na-twarz

Maska 2:

Składniki maski drugiej: dwie łyżki stołowe miodu, jedna łyżka stołowa drobnoziarnistego proszku cynamonowego i proszku czarnuszki. Umieść wszystkie trzy składniki w misce i mieszaj tak, aby się dobrze ze sobą zmieszały. Umieść tą maskę na twarzy i czekaj pół godziny zanim ją zmyjesz ciepławą wodą. Ma ona kojący wpływ na stany zapalny i pomaga go zredukować w bardzo szybkim czasie. Najlepszą częścią jest to, ze możesz używać maski z miodu i cynamonu także na blizny po trądziku. Cynamon świetnie złuszcza i otwiera pory skórne. Miód pomaga rozjaśnić odcień skóry. Ta maska powinna być stosowana codziennie dopóki trądzik nie zniknie, potem kontrolnie 2-3 razy w tygodniu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *