Chlor i trądzik

Trądzik to czerwone, wypełnione ropą wykwity skórne powstałe w rezultacie ataku bakterii na skórę. Kiedy nadmiar łoju jest wydzielany przez gruczoły łojowe leżące pod skórą twarzy, w następstwie tłuste substancje blokują pory w skórze. Co więcej gromadzenie brudu i martwych komórek w tych porach może spowodować powstanie zakażeń. Rosnąca liczba bakterii może uwolnić niektóre toksyny, które powodują stan zapalny i zaczerwienienie. Trądzik zostaje najczęściej narażony na działanie chloru z wody w basenie lub wody z kranu.

cera

Dlaczego chlor jest dodawany do wody?

Chlor jest substancją chemiczną z doskonałymi wartościami dezynfekującymi. Z tego powodu jest używany do czyszczenia wody w basenach i wody nawożącej rośliny. Chlor jest dodawany do wody w basenach aby eliminować bakterie E coli znajdujące się w wodzie. Kiedy bateria styka się z chlorem, wtedy pierwiastek rozłamuje tłuste składniki zawarte w ścianach komórkowych bakterii. To czyni enzymy bakterii bezsilnymi i niezdolnymi do powodowania infekcji. Zatem otrzymujemy czystą, przefiltrowaną wodę bez żadnych bakterii.

chlor

 

Istniej błędne twierdzenie łączące chlor w basenie z trądzikiem, ponieważ wiele osób zauważyło poprawę stanu ich skóry po pływaniu. Nie zrozumieli oni, ze chlor nie pomaga pozbyć się trądziku i to co zauważyli jest tylko chwilową ulgą. Kiedy chlor zawarty w wodzie dostaje się do skóry, jego antybakteryjne właściwości niszczą bakterię powodującą trądzik. To także pomaga pozbyć sie tłuszczu z porów skóry. W ten sposób chlor umożliwia szybsze zaleczenie trądziku.

Chlor jest w małych ilościach dobry dla leczenia trądziku. Faktycznie, jest on składnikiem używanym w rożnych lekach do pielęgnacji skory trądzikowej. Jednakże długoterminowe lub powtarzające się wystawianie skóry dotkniętej trądzikiem na działanie chloru może być dla niej także szkodliwe. Kwasowe właściwości wody chlorowanej mają niekorzystny wpływ na skórę, szczególnie na skórę twarzy, która jest bardziej wrażliwa. Wraz z bakteriami powodującymi zakażenia, chlor zabija także bakterie, które są dobre dla skory. Niszczy witaminę E i kwasy niskonasycone, które są niezbędne dla zdrowia skóry. Chlor pozbawia również skórę naturalnych tłuszczy, które są zawarte w powierzchniowych warstwach skóry i utrzymują wilgoć w nich. W rezultacie ogólny stan skóry pogarsza się i skóra staje się bardzo sucha.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *